Postimet me te fundit

Engjelli shites

Nje i ri ëndërroi sikur po hynte në një dyqan të madh. Në vend të shitësit, ishte një ëngjëll. “Çfarë shisni këtu? – pyeti i riu”. “Çdo gjë që ti dëshiron – iu përgjigj me shumë edukatë ëngjëlli”. I riu filloi të bënte një listë të gjatë: “Do të dëshiroja që të mos kishte me luftë në mbarë botën, të mos kishte më padrejtësi, të kishte më shumë tolerancë...


Cmimi

cmimi

Nje video rrefim i disa futbollisteve te njohur rreth domethenies se futbollit dhe besimit te krishtere ne jeten e...


Si ndiqet boterori ne vendet e tjera….

Boterori 2014 padyshim qe ka mberthyer para televizorit me miliona teleshikues ne te gjithe boten. Ne Shqiperi shume lokale jane pajisur me projektore ku per cdo ndeshje mbledhin dhjetera shikues qe nen shoqerine e pijeve dhe miqve ndjekin ndeshjet e kampionatit. Nese ecen ne pedonalen e kryeqytetit (megjithese nuk mund ta quash me pedonale sepse nuk ka me vend...


Te ulesh afer nje zezaku

Nje zonje rreth 50 vjeçe hipen ne aeroplan. Vendi afer saj eshte i zene nga nje pasagjer me ngjyre. Therret menjehere nje stjuardese. “Cili eshte problemi, zonje?” pyet ajo. “Nuk e shikoni? -pergjigjet- Me keni dhene nje vend afer nje zezaku!! Nuk mund te ulem ketu. Me gjeni nje vend tjeter.” “Ju lutem te qetesoheni. – pergjigjet stjuardesa; – Vendet jane te...


Kakau i Gjermanise

Kur isha 16 vjec dhe lozja per Palmeiras, nuk isha i sigurte nese e ardhmja ime ishte me ate skuader. …..Deri ne ate kohe kisha menduar vetem per futbollin por ngaqe nuk po arrija shume fillova te mendoja per pyetje me te medha. Fola me vellain per besimin dhe cili ishte qellimi ne jete. Une gjithmone kisha besiar ne...


Misteri u zbulua: Ja pse Kristiano Ronaldo nuk ben asnje tatuazh

Nuk e di nese e keni vene re qe ka shume shume pak futbolliste qe nuk kane nje tatuazh ne ditet e sotme. Arsyet mund te jene te ndryshme por Ronaldo ka nje arsye fisnike. Ne nje gazete qe intervistoi Ronaldon para pak kohesh shkruhej qe arsyeja se pse ky futbolliste nuk kishte as edhe nje tatuazh ne trupin e...


6 futbollistet qe falenderojne Jezusin … para gjithe botes

Thuhet qe rreth 4 miliarde njerez kane pare hapjen e kampionatit boteror Brazil 2014 dhe kush e di sa miliona jane cdo dite para televizorit apo kompiuterit duke ndjekur cdo dite ndeshjet e skudarave te ndryshme. Dhe ndersa fokusi i komentatoreve eshte kryesisht tek performanca e skuadrave apo lojtareve te ndryshem me ka rene ne sy here pas here...


Burimi i forces se nje nene qe humb burrin ne te njejten dite kur i lind i biri

Milena Bekteshi

Nje histori e dhimbshme por edhe shume inkurajuese e nje nene te re shqiptare qe gjeti forcen per te kaluar nje nga veshtiresite dhe sfidat me te paimagjinueshme dhe te papritura qe mund t’i ndodhnin ndokujt. Per me shume shikoni...


Me litarin vdekjes rreth qafes, vrasesi Iranian falet nga nena e viktimes!

Nëna shpëton vrasësin e djalit

Një i ri iranian i shpëtoi vdekjes në sekondat e fundit, pasi nëna e viktimës vendosi ta falë atë. Imazhet që mbërrijnë janë rrënqethëse. 20-vjeçari Balal ishte shpallur fajtor për vrasjen e një bashkëmoshatari në zënkë e sipër. I shoqëruar nga forcat e sigurisë, me sytë e duart e lidhura dhe me thirrjet për mëshirë, ai u vendos në vendin...


Filmi Noeu dhe ditet e fundit

Noeu

Kohet e fundit eshte shfaqur ne kinemate shqiptare nje nder filmat me te perfolur dhe argumentuar ne forumet dhe mediat sociale: Filmi Noeu. Filmi thote qe eshte bazuar ne historite biblike por mjafton nje njohuri e percipte e Bibles per te kuptuar se sa larg jane historite e filmit me ato biblike. Videoja e meposhtme i jep pergjigje shume pyetjeve...